1991. Füles címlap

1989. videoklip fotózása

1990. Londoni katalógus fotózás

Pár szóban magamról:

1993 óta foglalkozom modellek, és statiszták oktatásával, felkészítésével, menedzselésével, illetve rendezvények megszervezésével, 2007 óta castinggal, gyártásvezetéssel, forgatások lebonyolításával.

Reklámszakmai szempontból a következő dolgokat tartom fontosnak elmondani magamról:

1989-ben szereztem meg manöken, és modell képesítésem az Állami Artistaképző Intézetnél, s utána 10 éven át dolgoztam Magyarországon és külföldön fotómodellként, manökenként. Közben 1993-ban elindítottam saját modellképző iskolám is, majd televíziós pályára léptem. (Pomezansky György szerkesztőségében dolgoztam szerkesztő-műsorvezetőként gyermekeim születéséig.)

Reklám- és filmszakmai képesítéseim tekintetében képesített modell- és manöken, valamint marketing menedzseri végzettségekkel rendelkezem.

Modell pályafutásom alatt több száz hazai, és külföldi játékfilmben, reklámfilmben és videoklipben szerepeltem; sokat dolgoztam Hajas Lászlóval, és Zsidró Tamással fodrász show-kon, mint hajmodell; a Magyar Divatintézet manökencsapatában divatbemutatókon léptem fel itthon, és külföldön; és éveken át állandó háziasszonya voltam a Vitray Tamás által vezetett "Ideális család" című televíziós vetélkedő műsornak. Sokan Hevesi Tamás: Ezt egy életen át kell játszani című videoklipjéből emlékeznek rám, vagy a Clorox egykori arcaként ismernek fel...

Kiváló kapcsolatokat alakítottam ki a televíziós és filmes szakmában, valamint a szépségiparban és divatvilágban tevékenykedő szakemberekkel (rendezőkkel, operatőrökkel, fotósokkal, gyártási szakemberekkel, modell- és reklámügynökség vezetőkkell, statisztaszervezőkkel, színészegyeztetőkkel), a mai napig is ismerik a nevem, és szeretettel fogadják a tanfolyamomról kikerülő kezdő reklámmodelleket, statisztákat.

Tanfolyamainkon zömmel én végzem az oktatást, illetve felügyelem azt, mert hiszem, hogy igazán jól csak az taníthatja meg a reklámszakma gyakorlati tudnivalóit, aki saját bőrén tapasztalta a filmezés és fotózás összes buktatóját, szépségét, és sikerét.

A vállalati image építésének keretein belül működő tréningek kidolgozása szintén szakterületem.
Marketing menedzserként tudom, mennyire fontos a céget képviselő munkatársak megjelenése, viselkedése, verbális és nonverbális kommunikációja a cég megítélésének kialakításában.

Marketing szaktudásomat kombinálva a szépségszakma minden ismeretével hatékony csomagot tudok összeállítani a cégvezetőség elképzelései szerint, melyet oktatóinkkal - igény esetén én személyesen is - kihelyezett tanfolyamokon megismertetünk a cég munkatársaival.

Reklám- film- és televíziós műsorok castingjának megszervezésével kapcsolatban pedig fontosnak tartom megemlíteni, hogy munkatársaimmal a megbízhatóság elvét tartjuk a legfontosabbnak.

Nagyon fontos számunkra a jó kapcsolat mind megbízóinkkal, mind a foglalkoztatott embereinkkel, ezért csak olyan munkát vállalunk el, melyet maximálisan tudunk is teljesíteni, s nem kívánunk beszállni a "mindent mindenáron elvállalunk" versenybe.

A fentiek fényében állok nyitva mind szakmai, mind tanulói megkeresésük előtt!

Vonnák Mónika

Egy hazai reklámnaptár-fotózás képei 1991-ből:

Click to enlarge Click to enlarge Click to enlarge Click to enlarge Click to enlarge

1993. Clorox kampány

1989. Ez a divat - Keressük a holnap manökenjét